Wyprzedaż! XENICOPHARMA KOENZYM Q10+WITAMINA E 120 KAP

Xenicopharma Koenzym Q10+Witamina E 120 Kap

XP231(11/19)

Koenzym Q10 z witaminą E wspierają ochronę komórek przed działaniem wolnych rodników oraz zapobiegają oznakom starzenia się organizmu. Wspomagają utrzymanie zdrowego wyglądu włosów i skóry.

Więcej szczegółów

Stan magazynowy: mało

51,61zł brutto

Opis

działanieantystarzeniowy
właściwościwzmocnienie układu krążenia
działaniezdrowy wygląd

Więcej informacji

XENICOPHARMA KOENZYM Q10+WITAMINA E 120 KAP

KOENZYM Q10 + witamina Eto suplement diety zawierający wysokiej jakości naturalny koenzym Q10 pozyskany w procesie fermentacji oraz witaminę E, która posiada właściwości antyoksydacyjne – dzięki czemu pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Wysoka zawartość koenzymu Q10 w preparacie oraz wysoka przyswajalność pozwalają skutecznie uzupełnić jego niedobory. Ludzki organizm jest w stanie sam produkować koenzym Q10 ale tylko do pewnego momentu. Q10 znajduje się we wszystkich komórkach ludzkiego ciała, występuje w dużej ilości w sercu, wątrobie i płucach.

Poziom koenzymu Q10 we krwi i tkankach zaczyna się samoistnie zmniejszać:

  • wraz z wiekiem, mniej więcej po ukończeniu 30 roku życia,
  • podczas przyjmowania statyn (leków obniżających stężenie cholesterolu),
  • u osób stosujących niewłaś­ciwą dietę, nadmiernie odchudzajacych się
  • u osób nadużywających alkohol i leki.

Koenzym Q10 oraz witamina E są rozpuszczalne w tłuszczach, dlatego w preparacie zastosowano kapsułkę olejową w celu zwiększenia i ułatwienia wchłaniania.

Składniki: olej roślinny: całkowicie rafnowany olej sojowy, żelatyna, koenzym Q10 (ubichinon), glicerol – substancja utrzymująca wilgoć, witamina E (octan DL-alfa tokoferylu), emulgator – krzemionka koloidalna, barwniki – tlenki i wodorotlenki żelaza, barwnik – dwutlenek tytanu.

 

Skład zalecanej porcji do spożycia

1 kapsułka/2 kapsułki

%RWS

Koenzym Q10

30 mg/60 mg

-

Witamina E

5 mg a-TE*/10 mg a-TE*

41,7%/83,4%

* ekwiwalent alfa-tokoferolu

Stosowanie: zalecana dzienna porcja do spożycia: dorośli 1-2 kapsułki. Zażywać w trakcie posiłku.

Ostrzeżenia: preparat jest przeznaczony dla osób dorosłych. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu doby. Nie stosować preparatu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Nie należy stosować suplementu diety po upływie daty minimalnej trwałości. Data minimalnej trwałości znajduje się z boku opakowania. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zaleca się zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia.

Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej. Chronić od światła. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.