• Maseczki i glinki

Maseczki z glinki wykorzystywane był już od długiego czasu. Dzisiaj można znaleźć je w praktycznie każdym sklepie z kosmetykami. Są one również składnikiem wielu kosmetyków. Glinki są produktami o wszechstronnych właściwościach dzięki bogactwu swoich składników mineralnych. Zależnie od rodzaju gliny oraz miejsca jej wydobywania ma ona inne właściwości, dlatego też glinki do twarzy można dopasować w zależności od tego, jakich poszukuje się efektów. Przykładowo maseczki z różowej glinki zalecane są do użytku dla cer wrażliwych i suchych, ponieważ są najbardziej delikatne w oczyszczaniu skóry i nie powodują jej podrażnień. Maseczki ze skóry białej także są dość łagodne i rekomendowane dla skór alergicznych. Z kolei maseczka z glinki zielonej działa najbardziej intensywnie, ponieważ cechują ją intensywne właściwości absorpcyjne, dlatego polecana jest ona dla cer tłustych i mieszanych, przetłuszczających się. Dobrze oczyszczają skórę i pomagają w pozbyciu się wyprysków. Czarna glinka sprawdza się z kolei na trądzik, a marokańska glinka ghassoul polecana jest do wszystkich typów cer.

W naszym sklepie internetowym mogą zakupić Państwo glinki do twarzy w różnych wariantach do wyboru – są to przede wszystkim glinki sproszkowane, które wymagają rozrobienia z wodą. 

Oferujemy między innymi glinki sprawdzonej firmy Fitokosmetik, w tym glinki pochodzące z Egiptu oraz z Maroka. Zapraszamy serdecznie do bliższego zapoznania się z wszystkimi rodzajami glinek dostępnych w naszym sklepie i życzymy udanych zakupów!