Natvita Bio Guayusa herbatka 70g

Ostrokrzew gujański (Ilex Guayusa) nazywany również siostrą yerba mate, pochodzi z Amazońskiej dżungli, gdzie przez plemię Kichawa wykorzystywana jest od tysięcy lat. Picie naparu z rośliny stanowi plemienną tradycję, wierzono, że może wywoływać świadome sny oraz przezwyciężać strach. Natomiast spożywanie guayusy przez myśliwych, miało na celu wyostrzenie zmysłów głównie podczas polowań.

Guayusa charakteryzuje się wysoką zawartością kofeiny - od 2 do 5% przez co zaliczana jest do jednego z trzech świętych drzew kofeinowych, zaraz obok Yerba Mate oraz Ilex Vomitoria. Ponadto zawiera dużą ilość witaminy C, D oraz minerały takie jak wapń, potas, magnez, cynk.

Picie naparu z ostrokrzewu guajańskiego w naturalny sposób pobudza organizm, stymuluje działanie układu odpornościowego, trawiennego oraz krwionośnego, poprawia samopoczucie i wspomaga odkwaszanie organizmu.

Składniki: 100 % Bio ostrokrzew guajański (Ilex Guayusa) liście pocięte.

Bio - certyfikowane produkty ekologiczne.

Sposób spożycia: 2 łyżeczki suszu zalać szklanką wody, zaparzać przez około 5-10 minut. Można zaparzać kilka razy do utraty aromatu oraz nadanego przez susz koloru.16 innych produktów w tej samej kategorii: