PURITANS PRIDE WITAMINA D3 2000 200 KAP

Witamina D3 2000 - hit wśród rodziny witaminowych suplementów diety!

Witamina D3 2000 jest składnikiem odżywczym i hormonem steroidowym. Może być pobierana z pokarmem lub syntetyzowana przez organizm z cholesterolu, gdy skóra jest wystawiona na promieniowanie słoneczne (UVB) o odpowiedniej długości fal. W miesiącach od maja do sierpnia, wystarczy w godzinach od 10:00 do 15:00, odsłaniać na 15 min przedramiona i dolną część nóg na promieniowanie słoneczne, aby nasz organizm wyprodukował dzienną dawkę witaminy D3 2000. Niestety w okresie jesienno-zimowym, w naszej szerokości geograficznej, produkcja skórna przestaje funkcjonować gdyż nie docierają do nas promienie słoneczne UVB. Uwarunkowane jest to zmianą kąta padania światła. W związku z tym istnieją oficjalne zalecenia suplementacji witaminą D3 w kapsułkach, niezależnie od diety, od września do kwietnia. Dla osób starszych, od 65 roku życia, zaleca się suplementację całoroczną.

Witamina D3 w kapsułkach - prosta forma, skuteczne działanie

Witamina D3 w kapsułkach łatwo rozpuszcza się w tłuszczach i może być magazynowana w organizmie. Wspomaga wchłanianie i wykorzystanie wapnia i fosforu, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania układu kostnego i zębów. Wspiera prawidłowe działanie układu nerwowego i mięśniowego, poprzez udział w utrzymaniu prawidłowego stężenia wapnia we krwi, który niezbędny jest w procesie przechodzenia impulsu nerwowego i skurczu mięśni. Witamina D3 2000 korzystnie wpływa na sprawność układu immunologicznego, odpowiedzialnego za zwalczanie infekcji wirusowych i bakteryjnych. Witamina D3 jest pomocna w tłumieniu procesów zapalnych i przyczynia się do wzmocnienia układu odpornościowego organizmu.

Witamina D3 w kapsułkach zawiera w sobie unikalną formułę SUNVITE D3, która jest aktywniejszą i silniejszą postacią witaminy D.

Witamina D3 2000 IU to łatwe do połknięcia kapsułki żelowe. Opakowanie zawiera aż 200 miękkich, płynnych kapsułek żelowych. Płynna forma kapsułki (LIQUID CAPS / SOFTGEL) zapewnia doskonałą przyswajalność witaminy D3.


 1 Kapsułka % RWS

Witamina D3

 (Cholekalcyferol)
 

 50 µg

(2000 IU)
  1000%

% RWS - Referencyjna wartość spożycia


Sposób użycia: Stosować jedną (1) kapsułkę dziennie, najlepiej podczas posiłku.
Składniki: Cholekalcyferol (witamina D3), olej sojowy, olej kukurydziany, żelatyna, gliceryna roślinna.
Przeciwwskazania: Okres ciąży i karmienia piersią, nadwrażliwość na którykolwiek ze składników produktu.
Przechowywać: W miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Przechowywać w suchym miejscu, unikać nadmiernego ciepła. Nie używać, jeśli uszczelka pod korkiem jest uszkodzona lub jej brakuje.

Opakowanie: 200 Kapsułek żelowych.

16 innych produktów w tej samej kategorii: