DARY NATURY KSYLITOL CUKIER BRZOZOWY 400G

Ksylitol- tzw. cukier brzozowy jest produktem zastępującym tradycyjny cukier. Produkt ten jest jednak w porównaniu z cukrem dużo zdrowszy, ponieważ ma prawie połowę mniej kalorii, ma znacznie niższy tzw. indeks glikemiczny (8-12 razy) dzięki czemu jest bezpieczniejszy dla diabetyków, przy trawieniu tworzy on odczyn zasadowy dlatego zalecany jest dla osób starszych zagrożonych osteoporozą. Może służyć do słodzenia napoi lub różnych wyrobów kulinarnych.

Ksylitol jest stosowany jako naturalny zamiennik białego cukru nie bez powodu. Wygląda prawie identycznie i jest tak samo słodki jak sacharoza. Ma jednak nad nim tę przewagę, że jest od niego zdecydowanie mniej kaloryczny – o 40 proc., i, co niezwykle ważne, jego indeks glikemiczny (IG) jest czternastokrotnie niższy niż IG sacharozy. Oznacza to, że po jego spożyciu poziom cukru i insuliny we krwi podnosi się bardzo powoli, bez gwałtownych skoków. Dla tego polecany jest diabetykom oraz osobom odchudzającym się.


Właściwości:

  • działa bakteriobójczo – ta właściwość sprawia, że jest cenionym dodatkiem do gum do życia, past do zębów i płynów do płukania jamy ustnej, wspomagając walkę z zapaleniem dziąseł i próchnicą,
  • wspomaga przyswajanie wapnia w organizmie, czyli wpływa na mineralizację kości,
  • nie wpływa (w przeciwieństwie do sacharozy) na rozwój grzybów i drożdżaków w organizmie.


Skład: cukier brzozowy 100%

Opakowanie: 400 g

16 innych produktów w tej samej kategorii: