Czerwony skarb Amazonii – Smocza krew

Wysłany dnia: cze 13, 2024

Kategorie: Suplementy diety

Tags: Smocza krew

Czerwony skarb Amazonii – Smocza krew

Smocza krew jest żywicą dostarczaną przez amazońskie drzewo. Ci, którzy znają smoczą krew wiedzą, że jest ona jednym z cudów natury. Ma niezwykłe wielorakie właściwości znane od czasów Majów. Jakie ma zastosowanie i właściwości oraz na czym polega leczenie smoczą krwią, opowiemy skrótowo poniżej.

Smocza krew – jej rodowód i właściwości

Smocza krew wywodzi się z Amazonii, gdzie rośnie drzewo o egzotycznej nazwie Croton lechleri. Drzewo to dostarcza soku żywicznego, który określa się jako: „Sang de Dragon – a więc Smoczą krew”. Szamani stosowali żywicę do tamowania krwawień, zmniejszania bólu, leczenia trudno gojących się nadżerek, owrzodzeń i zakażonych ran. Żywica ta ma gęstą konsystencję i intensywny specyficzny zapach. O tym, jak cenna jest to substancja wiedzieli już Majowie. Samo drzewo rośnie kilka tysięcy lat, ma bowiem niebywałe właściwości do autoregeneracji i odradzania się. Po nacięciu kory drzewa wypływa z niego esencja tej rośliny, gęsta ciemnoczerwona żywica. Naukowcy przebadali jej skład i dzięki temu wiemy, jak szerokie ma możliwości i zastosowanie. Co zawiera smocza krew? Wśród jej drogocennych składników znajdują się: taspina (stymulująca między innymi produkcję fitoblastów i usprawniająca leczenie mikrourazów); lingany o silnym działaniu antyoksydacyjnym, antynowotworowym, regulującym gospodarkę hormonalną; flawonoidy (silne przeciwutleniacze, w skórze właściwej powodują rozszerzalność naczyń krwionośnych i stymulują mikrokrążenie skórne, przeciwdziałają kolagenozie – czyli rozkładowi włókien kolagenowych); diterpenoidy (substancje zabezpieczające rany u roślin, roślinny odpowiednik płytek krwi u człowieka); fenole; kwas benzoesowy; wanilina; metylotymol; steroidy; alkohol linalolowy; olejki eteryczne; proantocyjaniny. Obecność tych naturalnych związków chemicznych świadczy o wielorakim działaniu żywicy.

Jakie możliwości i działanie kryje smocza krew?

Ma ona działanie antyseptyczne. Smocza krew wykazuje silne właściwości
antybakteryjne i przeciwwirusowe. Pomaga w zwalczaniu infekcji skórnych i przyspiesza gojenie się ran. Działa przeciwzapalnie, tzn. redukuje stan zapalny, co jest przydatne w leczeniu różnych stanów zapalnych skóry i błon śluzowych. Wykazuje silne działanie antyoksydacyjne, bogata w antyoksydanty, chroni komórki przed uszkodzeniami wywołanymi przez wolne rodniki. Posiada właściwości regeneracyjne, wspomaga regenerację tkanek, przyspieszając i intensyfikując procesy gojenia się ran. Przekłada się to na leczenie ran i oparzeń. Żywicę nakłada się bezpośrednio na rany, skaleczenia, oparzenia, aby przyspieszyć gojenie się tych miejsc i zapobiec infekcjom. Ma zastosowanie przy problemach skórnych, jest stosowana w leczeniu trądziku, egzem skórnych, łuszczycy i innych problemów dermatologicznych. Jest stosowana na problemy układu pokarmowego. Podawana w formie doustnej wspomaga leczenie wrzodów żołądka, zapalenia jelit i innych dolegliwości trawiennych. Sprawdza się jako znakomity produkt kosmetyczny, znajdując zastosowanie w kremach, maściach i innych produktach do pielęgnacji skóry ze względu na swoje właściwości odmładzające. Smocza krew przeciwdziała starzeniu się skóry, stymuluje włókna kolagenowe, zmniejsza widoczność blizn i rozstępów na skórze, likwiduje zaognienia i stany zapalne skóry.

Formy leczenia smoczą krwią

Ze względu na zastosowanie w leczeniu, smoczą krew używa się zewnętrznie i wewnętrznie. Przy zastosowaniu zewnętrznym nanosi się ją na skórę w miejscach wymagających interwencji bądź leczenia. Może być stosowana w czystej formie lub jako składnik maści i kremów. Przy zastosowaniu wewnętrznym spożywa się ją w formie kapsułek, kropli lub herbaty. Dawkowanie i forma zależą od specyficznych potrzeb zdrowotnych danej osoby. Smocza krew została sklasyfikowana przez naukowców jako antyoksydant numer jeden, jako antyoksydant likwidujący wolne rodniki jest kilkakrotnie silniejsza od zielonej herbaty, jagód goji, kwiatu róży czy oliwy. Uzyskała status leku botanicznego przyznanego przez amerykańską agencję FDA.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą produktów ze smoczą krwią.

zostaw komentarz

Sign in