Co leczą zioła szwedzkie i jak je stosować?

Wysłany dnia: lip 15, 2020

Kategorie: Zioła

 

ZIOŁA SZWEDZKIE NA WSZELKIE DOLEGLIWOŚCI

Zioła szwedzkie powstały z inspiracji sławnego szwedzkiego lekarza, dr Samsta, a sławę przyniosły mu dopiero po śmierci. Jego długie życie – 104 lata przypisuje się właśnie stosowaniu tajemniczej niegdyś mieszanki ziół, które stosował w leczeniu całej swojej rodziny. Mieszanka różnych ziół leczniczych była własnością rodziny, ale popadła w zapomnienie. Dopiero w XVIII wieku, przepis został opracowany przez dwóch szwedzkich lekarzy, rektora medycyny Dr. Claus Samstem i Dr. Urban Hjarn.

Zioła szwedzkie skład

W skład sekretnej mieszanki wchodzi wiele ziół o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym, antyoksydacyjnym. Nie dziwi, więc fakt, że z ich cudownych właściwości korzystają rzesze ludzi na całym świecie.

Składniki oryginalnej receptury:

  • Szafran – to cenione od wieków zioło o właściwościach przeciwskurczowych, wykrztuśnych. Zwiększa poziom serotoniny w organizmie, dlatego uważa się go za zioło przeciwdepresyjne.
  • Mirra – działa przeciwgrzybiczno, przeciwbakteryjnie. Posiada właściwości przeciwnowotworowe, przeciwbólowe i odkażające. Jednym z jej działań jest także wspomaganie leczenia depresji, gdyż działa relaksująco na układ nerwowy. Korzystnie działa na skórę, zwalczając zmiany trądzikowe oraz spłycając blizny.
  • Kamfora – reguluje napięcie mięśniowe, uspokaja. Reguluje działanie układu pokarmowego. Posiada właściwości przeciwbólowe oraz przeciwzapalne dlatego łagodzi np. bóle mięśniowe.
  • Kurkuma – działa silnie przeciwzapalnie, posiada ponad 300 różnych związków, w tym te, które odnawiają i usprawniają działanie Wątroby. Kurkuma usprawnia działanie mózgu oraz działa przeciwbólowo. Ostatnio coraz szerzej mówi się o jej właściwościach przeciwnowotworowych. Głównie opisywane są niesamowite właściwości zawartej w niej kurkuminy, ale okazuje się, że to zioło zachowuje swoje właściwości nawet po jej wyizolowaniu.
  • Dziewięćsił – w skład ziół szwedzkich wchodzi również dziewięćsił. W dawanych czasach wierzono, że dziewięćsił dodaje sił- stąd jego nazwa. Zioło to posiada właściwości bakteriobójcze, napotne, moczopędne. Wspiera również działanie układu pokarmowego, reguluje prawidłowość wypróżnień, poprzez wspieranie prawidłowej mikroflory jelitowej, przez co wspiera prawidłowy metabolizm oraz poprawia odporność organizmu.
  • Teriak – znany już w starożytności ze swych właściwości odtruwających, które służyły podobno samemu Juliuszowi Cesarowi. Od tego czasu tetriak uważany był za panaceum na wszelkie dolegliwości. Sporządzony jest z 89 składników. Kiedyś w jego skład wchodziły tak egzotyczne składniki jak: sproszkowana żmija, opium oraz bardziej powszechne – mięta, gałka muszkatołowa, koper, cynamon, gorczyca, szafran czy szałwia.

  • Senes – zioło o silnym działaniu przeczyszczającym, które to wywoływane jest poprzez wzmaganie skurczu mięśni jelitowych.
  • Korzeń rabarbaru – to zioło również należy do ziół przeczyszczających, przez co wspomaga procesy detoksyfikacyjne naszego organizmu oraz reguluje wypróżnienia.
  • Manna – posiada właściwości przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne oraz odtruwające.
  • Arcydzięgiel (dzięgiel litwor) – działa rozkurczowo dlatego przynosi ulgę w bólu. Pobudza czynności wydalnicze organizmu, dzięki czemu wspiera detoks w sytuacji kiedy chory organizm gromadzi toksyczne składniki przemiany materii. Działa krwiotwórczo oraz uspokajająco. Arcydzięgiel nazywany jest „kobiecym żeń-szeniem”, ponieważ reguluje gospodarkę hormonalną silnie reagującą w sytuacji stresowej. Stosowany jest w przypadku problemów trawiennych, które powodują wzdęcia i niestrawność.
  • Aloes – działa antyseptycznie. Często stosowany jest zewnętrznie do leczenia trudno gojących się ran. Wewnętrznie działa przeczyszczająco oraz stymuluje procesy produkcji żółci, dzięki czemu wspiera detoksyfikującą funkcję wątroby.
  • Imbir - wspomaga działanie układu pokarmowego, reguluje trawienie, które wpływa na odżywanie całego organizmu. Reguluje również poziom cukru we krwi.

Na co pomagają zioła szwedzkie?

Skład, jak również właściwości lecznicze ziół szwedzkich są imponujące i wszechstronne, warto mieć je w każdej domowej apteczce.

Zioła szwedzkie są stosowane zaburzeniach wielu układów oraz systemów w naszym ciele. Układ pokarmowy – wszystkie choroby żołądka i jelit, kolka, niestrawność, choroby wątroby, zapalenie błon śluzowych, ataki pęcherzyka żółciowego, rozstrój żołądka i pęcherzyka żółciowego, żółtaczka, niedrożność jelit, , choroba trzustki,

Stawy - obrzęk nóg i stóp, zdeformowane stawy nóg i ramion, reumatyzm, dna moczanowa, zwichnięte stawy

Układ moczowy - choroby nerek, kolka nerkowa

Choroby infekcyjne – zapalenia bakteryjne, zapalenia ucha, zapalenia gardła, nieżyt nosa, choroba oskrzeli, grypa, zapalenie opon mózgowych, zapalenie płuc

Choroby układu nerwowego - złe samopoczucie, depresja, epilepsja

Nowotwory - brodawki, porosty, guzy naczyniowe, guz naczyniowy, rak

Choroby układu krążenia - zakrzepica, zapalenie żylne

A także: siniaki, skaleczenia, użądlenia owadów, ropne rany


Szwedzkie zioła są również doskonałe do krążenia krwi, wzmocnienia pamięci, oczyszczania krwi. Pomagają utrzymać zdrowie i siłę twórczą na starość. Przyczyniają się do odnowy i zdrowia. Budzą witalność życia i zwiększają energię życiową.

Szwedzkie zioła mogą być również stosowane przez osoby, którym zakazano spożywania alkoholu, ponieważ zioła zmniejszają moc alkoholu.

Zioła szwedzkie w starych manuskryptach

W starych manuskryptach znajdziemy dokładne opisy stosowania ziół szwedzkich, które potwierdzają wymienione wyżej właściwości zdrowotne.

„Chorzy często nakładają wilgotny ręcznik na głowę, aby odepchnął ból i zawroty głowy, wzmocnił pamięć i mózg.

Pomagają przy mętnych oczach, usuwają zaczerwienienia i ból, nawet jeśli oczy są w stanie zapalnym, mętne, zamglone. Usuwa plamy i zaćmę, gdy kąciki oczu są wcześniej nawilżone lub gdy na zamknięte oczy zostanie nałożona wilgotna ściereczka.

Ospa i wszelkiego rodzaju wysypki, a nawet plama w nosie lub gdziekolwiek na ciele są wyleczone, gdy są często i dokładnie zwilżone kroplami.

W przypadku bólu zęba łyżkę kropli umieszcza się w niewielkiej ilości wody, płyn pozostaje w jamie ustnej przez pewien czas lub zwilża ból tamponem nasączonym. ząb. Ból znika, a ropień ustaje.

Pęcherze na języku i inne wady są trudne do zwilżenia kroplami, a gojenie nastąpi wkrótce.

Kiedy gardło jest w stanie zapalnym i bólu, tak że tylko z trudem można połknąć jedzenie i płyny, konieczne jest przyjmowanie kropli rano, w południe i wieczorem, powoli opuść je do gardła, usuwają stany zapalne i leczą gardło.

Jeśli mamy skurcze żołądka, podczas ataku konieczne jest użycie łyżki kropli.

Ile pełnych łyżek stołowych należy użyć - powoli, jedna po drugiej - bardzo szybko czuje się zrelaksowany.

Rozpraszają wiatry w ciele i chłodzą wątrobę, eliminują wszelkie choroby żołądka i jelit i działają nawet przy zaparciach.

Są doskonałym lekarstwem na bóle brzucha, gdy są źle trawione, a jedzenie nie jest utrzymywane.

Pomagają również w bólu pęcherzyka żółciowego. Używamy łyżki stołowej rano i wieczorem, nakładamy krople kropli na noc, a ból wkrótce zniknie.

W przypadku podlewania używamy jednej łyżki stołowej do białego wina przez sześć tygodni rano i wieczorem.

W przypadku bólu ucha i szumu usznego kępka waty jest nawilżana i wkładana do ucha. Pomaga bardzo dobrze, a nawet przywraca utratę słuchu.

Jeśli kobieta ma ból macicy, pozwól jej wziąć łyżkę czerwonych kropli wina przez trzy dni rano, pozwól jej iść na spacer po pół godzinie, wtedy może zjeść śniadanie, ale nie może pić mleka. Krople nie powinny być stosowane do mleka

Krople pomagają przy porodzie, gdy jedna z nich jest przyjmowana z jedną łyżką stołową rano i wieczorem czternaście dni przed porodem. Sześciotygodniowe dziecko otrzymuje łyżeczkę kropli kawy co dwie godziny, aż łóżko opuści bez bólu.

Jeśli zapalenie sutków wystąpi podczas karmienia piersią po porodzie, to szybko opuszczają po nałożeniu szalika zwilżonego szwedzkimi kroplami.

Dzieci odpędzają ospę. Krople rozcieńczone wodą należy dozować zgodnie z wiekiem dziecka. Kiedy ospa zaczyna wysychać, częściej jest zwilżana kroplami, a dzieci pozostają bez blizn.

Będzie służyć dzieciom i dorosłym z robakami, a nawet tasiemca można z nimi usunąć, konieczne jest jedynie dawkowanie w zależności od wieku. Wilgotny ręcznik jest umieszczony na pępku i nadal jest wilgotny.

W żółtaczce wszystkie trudności znikają bardzo szybko, gdy łyżka kropli jest połykana trzy razy dziennie, a kompresy są nakładane na spuchniętą wątrobę.

Otwierają każdą złotą żyłę (hemoroidy), leczą nerki, usuwają z ciała uczucia hipochondryczne, usuwają melancholię i depresję, pobudzają apetyt i wspomagają trawienie.”

Jak zażywać zioła szwedzkie?

Przedstawiony wyżej skład wyżej ziół szwedzkich współcześnie zmienia się nieco w zależności od producenta. Każdy z nich na opakowaniu podaje dawkowanie, formę podania w zależności od proponowanego produktu.

Dostępne są zioła szwedzkie suszone do przygotowywania wywarów, na bazie alkoholu oraz wyciągi bezalkoholowe.

Zgodnie ze starym manuskryptem, dla zachowania ostrożności w stosowaniu wewnętrznym, jedną łyżeczkę kropli stosuje się rano i wieczorem, ale rozcieńcza się w herbacie lub wodzie.
W przypadku nudności można użyć trzech rozcieńczonych łyżeczek do herbaty.
W chorobach nowotworowych dziennie przyjmuje się od dwóch do trzech łyżek stołowych, w następujący sposób: jedną łyżkę kropli rozcieńcza się w jednej ósmej litra herbaty ziołowej, podzielonej i wypijanej pół godziny przed posiłkiem i pół godziny po posiłku.

W stosowaniu zewnętrznym - zależności od wielkości obszaru kawałek waty lub bandaża zwilżamy szwedzkimi kroplami i nakładany na leczony obszar, który wcześniej był pokryty maścią ze smalcu lub nagietka (aby skóra nie wyschła).
Następnie większy kawałek plastikowej torby umieszcza się na wacie, aby zabrudzić pranie. I dopiero wtedy wszystko jest owinięte ręcznikiem, a całość zabandażowana.
W zależności od rodzaju choroby kompres pozostawia się do działania przez dwie do czterech godzin.
Jeśli pacjent to toleruje, opatrunek można pozostawić na noc.
Po zdjęciu opatrunku skóra staje się zaróżowiona. Jeśli jednak niektórzy wrażliwi ludzie nadal mają podrażnioną skórę, pozostaje tylko skrócić czas działania płytki lub trzeba ją na chwilę przerwać. Osoby z wrażliwą skórą nie powinny zawijać skóry folią tylko np. ręcznikiem.

Sprawdź ofertę ziół szwedzkich w naszym sklepie !

 

zostaw komentarz

Sign in